Online Randevu Al

Lütfen randevu formunu eksiksiz doldurun.

Dövme Silme

Dövme Silme tedavisinde kullanılan lazerler, deriye zarar vermeden renkli pigmentlere ulaşıp, lazeri emerek, ses ve ışıkla pigmentlerini parçalar.

Karbon bazlı losyon ile uygulanan Q Switch Spectra Lazer dövme silmede en etkili teknolojilerden biridir.

Fototermal bir etki yaparak cildin yenilenme sürecini harekete geçirir ve dövme silme işlemini gerçekleştirir. Q Switch Spectra Lazerin en önemli özelliği her renk dövmeyi silmesidir.

Dövme silme işleminde seans aralıkları ne kadardır?
- Dövme silme işleminde seans aralıkları 6-8 haftadan oluşur.
- Lazerle dövme silme tedavisinin ardından deri yüzeyinde oluşan kabuklanma 3-4 gün içerisinde düzelir ama deri altında tetiklenmiş olan boyanın vücuttan uzaklaştırma işlemi devam eder.
- Lazerle dövme silmede sonraki seanslara en erken 6-8 hafta sonra alınır. Bazen bu aranın daha fazla uzatılması da talep edilebilinir.

Dövme silme işlemi kaç seans sürer?
Dövmenin lazerle silinmesinde seans sayısını kullanılan boya ve miktarı, uygulanan teknik ve kullanılan lazer türü belirler. Dövme silme 5-10 seansta tamamlanır.

Dövmeninin belirli kısımları silinebilir mi?
Kullanılan lazer ve teknikler sayesinde dövmenin içerisinde herhangi bir desen ya da yazı silme işlemi yapılabilir. Lazerle yapılan dövme silme işleminde çoğunlukta kalıcı bir leke ya da iz bırakmaz.

Uygulama öncesi ve sonrasında yapılması gereken kurallara uyulursa, genellikle sorun yaşamadan dövme silme gerçekleştirilir.

Lazerle dövme silme ağrılı bir işlem midir?
Bu durum kişinin ağrı eşiğine göre değişir. Genelde dövme silme işleminde çok düşük bir ağrı oluşmaktadır. İstenirse ağrı hissini azaltmak için anestetik kremle uyuşturma ya da soğuk hava ile tedavi alanını soğutarak ağrı hissini azaltma işlemi yapılabilir.

spa_treatments